-Istifadə etdiyi nəqliyyat vasitəsinin təmiz, yararlı və saz vəziyyətdə saxlanmasına cavabdehlik daşıyır;
-Nəqliyyat vasitəsinin istifadəsində gərəkli sənədlərin (etibarnamə, yol kağızı, yanacaq kartı, sığorta şəhadətnaməsi, texniki pasport, sürücülük vəsiqəsi) müddəti bitməmiş, müvafiq orqan və idarələrdən və birbaşa Rəhbərindən almalıdır.
-Qeyd olunmuş sənədlərin hər hansı birində çatışmamazlıq varsa, və sürücü bu çatışmamazlıq barədə vaxtında tədbir görməyibsə, DYP və müxtəlif Dövlət orqanları ilə yaranmış mübahisələri özü həll etməlidir;
-Bankın avtomobilinə kənar şəxsləri əyləşdirməməli, Rəhbərinin məlumatı olmadan təyin olunmuş marşrutu dəyişməməlidir;
-Ona etibar olunan sənəd və ya əşyaları lazım olan ünvana vaxtında və zədəsiz çatdırmalı, həmin sənəd və ya əşyaların məxfiliyini qoruyub saxlamalıdır;
-Nəqliyyat vasitəsini idarə edərkən yol verdiyi qayda pozuntusuna görə DYP orqanları qarşısında özü cavabdehlik daşımalı, təyin olunmuş cərimələri vaxtında ödəməlidir;
-Bankın əməkdaşlarını və qonaqları müəyyən olunmuş ünvanlara vaxtında və insedentsiz çatdırmalıdır;
-Əmək müqaviləsi, Bankın Nizamnaməsi, idarəetmə orqanlarının və/və ya departamentin (filialın) əsasnaməsi, habelə fəaliyyətinə dair digər bankdaxili korporativ aktların müvafiq göstərişlərindən irəli gələn başqa funksiyaları icra edir.